Advertisement

 
 

Новости

DTYPLAEIWOXYGLS-567ad6ac72b04c7d903c894bbfc5c1ee 10698699_737988152939886_7379395243497931691_n 10387386_730927016979333_5401543808854925189_n 10670056_737981766273858_4690262858324907239_n 10557405_730907733647928_6888188508726095579_n

 
 
 

 
DTYPLAEIWOXYGLS-567ad6ac72b04c7d903c894bbfc5c1ee

Спорт Арена најавува нов скаутинг камп

После трите скаутинг кампови, првиот на терените на ФК Работнички, вториот во Негорски Бањи и третиот во Дојран во Хотел „Ис...
од admin
 

 
 
10698699_737988152939886_7379395243497931691_n

Голем бод за Спорт Арена против Борец Јуниор

Фудбалерите на Академија Спорт Арена до 14 години денеска во рамките од лигата на домашен терен одиграа нерешено 1:1 против ек...
од admin
 

 
 
10387386_730927016979333_5401543808854925189_n

Спорт Арена ја забележа втората победа

Фудбалерите на Академија Спорт Арена генерација 2000-2002 година ја остварија втората победа во третиот меч во лигата. Тие дене...
од admin
 

 

 
10670056_737981766273858_4690262858324907239_n

ФШ Форца – Академија Спорт Арена 6:0

Прелесни три бода освои екипата на ФШ Форца против денеска индиспонираните фудбалери на академија Спорт Арена. Фудбалерите...
од admin
 

 
 
10557405_730907733647928_6888188508726095579_n

Рутински триумф за Спорт Арена против Инџиково

Фудбалерите на академија Спорт Арена (генерација 2000-2002) ја забележаа првата победа во првиот натпревар од лигата . Спорт Аре...
од admin
 

 
 
keln

Спорт Арена ја имаше честа да биде дел од натпреварот Келн и Борусија (Д)

Келн вчера стигна до голема и слатка победа над фаворитот Борусија Дортмунд (2:1), а фудбалерите и навивачите го прославија ус...
од admin
 

 

 
10561700_730908526981182_2062411485301699734_n

Спорт Арена го одигра првиот пријателски натпревар

Фудбалерите на академија Спорт Арена (генерација 2000-2002) одиграа одличен натпревар и веќе после првиот  се покажаа како коре...
од admin
 

 
 
_DSC0001

За сите кои сакаат да ја следат програмата од ФК Келн, повелете…ФУДБАЛСКА АКДЕМИЈА СПОРТ АРЕНА

За иднината на нашиот фудбал, за идните генерации успешни фудбалери, за сегашните млади таленти – ФУДБАЛСКА АКАДЕМИЈА СП...
од admin
 

 
 
Fc_Wallpaper_1680_1050_a

Спорт Арена распишува конкурс за избор на тренери за потребите на фудбалската академија

Спорт Арена распишува конкурс за избор на тренери за потребите на фудбалската академија во Скопје. Целта на академијата е г...
од admin
0